بدون دسته بندی

از دسترس خارج شدن بزرگ‌ترین مارکت پلیس غیر قانونی دارک وب

در طی عملیات بین‌المللی هماهنگ‌شده با یورپول (Europol)، بزرگ‌ترین مارکت‌پلیس غیر قانونی مبتنی ‌بر دارک وب DarkMarket از دسترس خارج شد. نهاد اجرای قانون در کشور آلمان از دستگیری مردی استرالیایی که گفته می‌شود گرداننده‌ی وب‌سایت DarkMarket می‌باشد، خبر دارد. علاوه بر آن این نهاد بیان کرد 20 سرور میزبان DarkMarket ضبط شده‌اند تا نهایتا وب‌سایتی که به محفلی برای انجام فعالیت‌های غیر قانونی تبدیل شده بود به پایان راه برسد.

تا قبل از بسته شدن DarkMarket، این وب‌سایت تقریبا دارای حدود 500 هزار کاربر بود؛ همچنین از زمان شروع به فعالیت این وب سایت بیش از 320 هزار معامله بر بستر آن صورت گرفته است. در این مارکت‌پلیس همه‌ چیز نظیر مواد مخدر، پول تقلبی، جزئیات دزدیده‌شده‌ی کارت‌های بانکی، بدافزار و … معامله می‌شد.

براساس گزارش یوروپول، مجموع معاملات انجام‌شده در DarkMarket به ‌پول امروز ارزشی معادل 140 میلیون یورو است. ظاهرا معاملات این مارکت‌پلیس از طریق رمزارزهای بیت کوین (Bitcoin) و مونرو (Monero) صورت می‌گرفت. مقامات رسمی اروپایی تصمیم دارند از سرورهای ضبط‌شده‌ی DarkMarket که مربوط ‌به اوکراین و مولداوی می‌باشند برای انجام تحقیقات در مورد خریداران و فروشندگانی که از این وب‌سایت برای فعالیت‌های مجرمانه بهره گرفته‌اند، استفاده کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا