شبکه‌های اجتماعی

اولین توییت جک دورسی به فروش می‌رود

بر اساس گزارش ورج، جک دورسی، طراح نرم افزار آمریکایی، بنیانگذار و مدیر عامل توییتر، به ‌صراحت از علاقه‌‌اش به بیت کوین اعلام کرده بود، تلاش می‌کند اولین توییت خود را به‌عنوان NFT (Non-Fungible Token) یا توکن غیرقابل‌معاوضه بفروشد. NFT نوعی توکن رمزنگاری ‌شده می‌باشد که روی بلاک‌ چین اتریوم کار می‌کند. حتما توییت معروف «just setting up my twttr»‌ را دیده‌اید؛ این اولین توییت

احتمالا توییت معروف «just setting up my twttr»‌ را به‌خاطر می‌آورید. این، اولین توییت بنیان‌گذار و مدیرعامل میلیاردر توییتر می‌باشد که در 21 مارچ 2006 با غلط املایی منتشر شد و پس از بارها در کانون توجه قرار گرفته است. با گذشت حدودا 15 سال از انتشار، این توییت به‌عنوان آیتمی دیجیتالی و رایگان دردسترس تمامی مردم قرار دارد؛ با این حال تصمیم دارد آن را به‌عنوان NFT بفروشد. ظاهرا مدیر عامل توییتر می‌خواهد این کار را ازطریق پلتفرمی با عنوان Valuables عملی کند.

همان‌طور که پیش بینی می‌شد، تقاضا برای خرید این توییت آغاز شده و ارزش بیشترین پیشنهاد به 80 هزار دلار می‌رسد. اما چرا انقدر این توییت ارزشمند است؟ در واقع این توییت، گواهی رسمی توییتر است. این گواهی منحصربه‌فرد می‌باشد؛ چراکه خالقش آن توییت را امضا و اعتبارش را تأیید کرده است.به معنای بهتر، شما عملا اتوگراف (Autograph) می‌خرید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا