اینترنت

بسته شدن لایولیک LiveLeak

هیدن هیوت، بنیان‌گذار لایولیک LiveLeak، وب‌سایت بریتانیایی اشتراک‌گذاری ویدئو، بسته شدن این وب سایت پس از 15 سال را در توییتر اعلام و اضافه کرد روی پروژه‌ی جدیدی به نام آیتم‌فیکس (ItemFix) در حال کار کردن است. بر اساس گفته‌ هیوت از جمله دلایل بسته شدن این وب سایت، هزینه‌های میزبانی از سرورهای آن می‌باشد.

در سال 2006 میلادی، هیدن هیوت و دیگر دست‌اندرکاران وب‌سایت Ogrish لایولیک را بنیان‌گذاری کردند. بر اساس گزارشات منتشر شده، این وب‌سایت به‌‌دلیل انتشار محتواهایی بحث‌برانگیز بارها به تیتر‌ یک رسانه‌ها تبدیل گشته است. محتواهای منتشرشده روی لایولیک مواردی نظیر جنگ کودکان و اعدام صدام حسین و بریده‌شدن سر جیمز فولی، روزنامه‌نگار آمریکایی بود.

درواقع لایولیک بیشتر به‌‌دلیل استقبال از ویدئوهای خشونت‌آمیز و جنحال ایجادشده حول آن‌ها شناخته می‌شد؛ ولی ادعا می‌کرد تمرکز اصلی‌اش نمایش ویدئوهایی واقعی از سیاست و جنگ و رویدادهای دیگر بوده و قصد داشته که فرهنگ شهروند خبرنگاری را ترویج دهد.

پس از دسترس خارج شدن LiveLeak، وب‌سایت آیتم‌فیکس روی کار آمد. این وب سایت شباهت‌های زیادی به دیگر وب‌سایت‌های اشتراک‌گذاری محتوا دارد و به کاربران امکان می‌دهد ویدئوها و تصویر‌ها و فایل‌های صوتی مدنظرشان را پست و ویرایش کنند؛ اما برخلاف لایولیک محدودیت‌های بسیار بیشتری برای ویدئوهایی در نظر می‌گیرد که کاربران می‌توانند بارگذاری نمایند.

آلت‌فید، پلتفرمی وبلاگ‌نویسی، یکی از دیگر پروژه‌های هیوت می‌باشدکه باردیگر بازگشایی شده است. در‌حال‌حاضر، این وب‌سایت در حال تجربه‌ی ارتقایی عمده است تا به‌منظور بهبود تجربه‌ی کاربری میزبان قابلیت‌های جدیدی شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا