هوش مصنوعی

بهبود تاثیر تبلیغات اینترنتی بواسطه الگوریتم یادگیری ماشین گوگل

گوگل پیشتر از عرضه‌ی ابزار‌های یادگیری ماشین جدیدی خبر داده بود که کمک زیادی به بازاریابان اینترنتی به منظور تولید تبلیغات‌های اینترنتی موثرتری، خواهد کرد. این ابزار در رویداد اختصاصی Google Marketing رونمایی گشت.

جری دیسکلر مدیر ارشد گوگل در رابطه با این ابزار بیان نوده بود که پیشرفت و افزایش چشم‌گیر پیچیدگی‌های پتلفرم‌های مختلف و به خصوص موبایل‌ها، بسیار سریع‌تر از توانایی‌های بازاریابان و متخصصان تبلیغات اینترنتی در توسعه و طراحی تبلیغات نوآورانه و کمپین‌های موثر بوده است. به همین جهت ابزار جدید به کمک این دسته از کاربران خواهد آمد تا نکات قابل توجهی را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

اما راه‌حل جدید گوگل برای حل مشکلات متخصصان تبلیغات اینترنتی، به آن‌ها در چهار بخش مختلف کمک می‌نمود:

  • تبلیغات موثر بر پایه‌ی نتایج‌ جستجو: استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین که به تلفیق، یکسان‌سازی و بهینه‌سازی منابع تعریف شده می‌پردازد، موثر‌ترین تبلیغات ممکن با توجه به جستجوی کاربران در بخش‌های مختلف، پیشنهاد میگردد.
  • بهینه‌سازی تبلیغات در یوتیوب: استفاده از یادگیری ماشین به منظور بهینه‌سازی تاثیر تبلیغات‌ها در یوتیوب با تنظیم خودکار مبلغ پیشنهاد‌ها.
  • کمپین‌های محلی: استفاده از یادگیری ماشین گوگل به جهت ترغیب تعداد بیشتری از مشتریان برای حضور فیزیکی در فروشگاه‌های مدنظر با بهینه‌سازی تبلیغات‌ مورد نظر در تمام پلتفرم‌های گوگل.
  • کمپین‌های خرید هوشمند: استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین برای بهینه‌سازی کمپین‌های فروش با توجه به معیار و اهداف تعیین شده توسط بازاریابان.

بر اساس گفته‌ی گوگل شرکت‌های و متخصصان تبلیغات اینترنتی که از ابزار جدید و هوشمند گوگل به منظور بهبود تبلیغ‌های خود استفاده کرده‌اند، به طور میانگین 15% افزایش کلیک و تعامل کاربران اینترنتی را تجربه نموده اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا