اینترنت

بهبود ویژگی‌های نسخه 94 مایکروسافت edge

مایکروسافت نسخه 94 edge را برای کانال Dev دردسترس کاربران خود قرار داد. ویژگی‌های Immersive Reader و Sleeping Tabs در این نسخه بهبود پیدا کرده و صفحه اختصاصی بخش Accessibility نیز به تنظیمات آن اضافه گشته است. مایکروسافت در نسخه 94 اج بهبودهای مهمی در بخش Immersive Reader ایجاد نموده است. در این ورژن، امکان حذف تبلیغات و عناصر بصری و عکس‌‌ها و تغییر نوع فونت و رنگ پس‌زمینه فراهم شده است تا کاربران بیشتر روی متن تمرکز نمایند.

در نسخه 94 اج، مایکروسافت گزینه جدیدی به بخش Immersive Reader اضافه نموده تا بوسیله آن بتوان ستون‌های متن را عریض‌تر کرد. کاربران گزینه Text column style را در بخش تنظیمات Text preferences می‌توانند بیابند و از بین گزینه‌های باریک یا متوسط یا عریض یکی را انتخاب نمایند.

در این نسخه از مایکروسافت edge، ردموندی‌ها ویژگی کاربردی Sleeping Tabs را بهبود داده‌اند. حالت Sleeping Tabs یا Performance Mod موجب می‌گردد سرعت، زمان پاسخ‌گویی، مصرف حافظه، مصرف CPU و حتی مصرف باتری را بتوان بهینه کرد. این حالت باعث می‌شود تب‌های بازشده بعد از مدت زمان مشخصی به حالت خواب بروند و بار پردازشی آن‌ها از روی دوش پردازنده و رم برداشته شود.

در‌حال‌حاضر و در نسخه‌ رسمی مایکروسافت edge، کمترین زمان برای استفاده از قابلیت Sleeping Tabs حداقل 5 دقیقه می‌‌باشد. اما در نسخه 94 مایکروسافت اج، امکان به‌خواب‌رفتن تب‌ها بعد از 30 ثانیه امکان پذیر است.

تمامی این ویژگی های موجود در نسخه Microsoft Edge Dev v94.0.982.2 دردسترس است. مایکروسافت edge در سه نسخه آزمایشی مختلف منتشر می‌شود: نسخه Beta هر چهار هفته یک‌بار و نسخه Dev هفته‌ای یک‌بار و نسخه Canary صورت روزانه ‌به‌روز می‌شود.

بر اساس گزارشات منتشر شده، چرخه انتشار نسخه‌های پایدار مایکروسافت اج از شش به 4 هفته کاهش پیدا کرده است. بر اساس اعلام مایکروسافت، نسخه 94 مایکروسافت edge هفته دوم شهریور در کانال بتا منتشر می‌شود و حدودا اول مهر رسما برای تمامی کاربران در‌دسترس قرار خواهد گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا