کسب و کار

تولید ورق آجدار

ورق آجدار

برای ساخت و تولید ورق‌های آجدار از روش نورد گرم استفاده می‌شود. برای این کار ابتدا شمش‌های فولادی را به درون کوره می‌فرستند تا بتوان آنها را تغییر شکل داد. پس از آنکه صفحات فولادی به اندازه مورد نظر رسیدند، آنها را وارد مرحله آجدار شدن می‌کنند. در نهایت ورق‌هایی با ۱.۵ الی ۱۰ میلی‌متر ضخامت، تولید می‌شوند که می‌توان از آنها در صنایع گوناگون استفاده کرد.

معمولا ورق‌ آجدار به صورت شیت به بازار ارائه می‌شوند و گاهی ممکن است به‌صورت رول، کلاف یا کویل نیز باشند. وزن و اندازه ورق آجدار معمولا با استاندارد st37 است و به شکل‌های معینی ارائه می‌شود. با این حال اگر مشتری، نیاز به ورق‌هایی با اندازه‌ها و ابعاد دیگر داشته باشد نیز می‌توان به‌صورت سفارشی آنها را از کارخانه تولید کننده درخواست کرد.

ورق سیاه  به عنوان مهم ترین کالای استراتژیک کالای فولادی محسوب می‌شود. این مقطع که توسط کارخانه‌های مختلف مانند فولاد مبارکه، کاویان، اکسین و گیلان تولید می‌گردد مصارف بسیاری در صنعت ساختمان و تولید کشور دارد. بنابراین قیمت ورق سیاه به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و خود می‌تواند به عنوان مبنا برای تعیین قیمت مقاطع دیگر محسوب گردد. . ورق آهن می‌تواند مستقیما در صنعت و ساخت و ساز استفاده شود و یا به عنوان ماده اولیه در ساخت لوله و پروفیل مورد استفاده قرار بگیرد. تولید ورق st37 از نورد اسلب شروع شده و محصولات حاصل از روش تولید نورد گرم به دلیل سطح ظاهری تیره رنگ به دلیل وجود لایه‌های اکسیدی است با نام ورق سیاه شناخته می شوند.

خرید ورق سیاه با ضخامت ۲۰ میلیمتر و بالاتر از آن به صورت تکه‌های برش خورده (فابریک) انجام می‌شود اما خرید ورق سیاه در ضخامت های کمتر از ۲۰ میلیمتر به صورت رول شده نیز قابل انجام است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا