تکنولوژی

حالت تیره گوگل به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت

از جمله قابلیت‌هایی که در سال‌های اخیر با استقبال فراوانی از سوی کاربران مواجه شده حالت تیره یا Dark Mode است. این ویژگی با تغییر رنگ‌های روشن به تیره باعث می‌شود آسیب کمتری به چشمان کاربر در محیط‌هایی با سطح نور کم وارد گردد. بسیاری از کاربران، حالت تیره را بهترین گزینه به منظور خواندن متون یا کار با دستگاه در محیط‌های تاریک می‌دانند.

هم اکنون بسیاری از وب‌سایت‌های مطرح از حالت تیره برخوردار هستند و برخی برنامه‌ها و گوشی‌ها این حالت را به سیستم خود اضافه کرده‌اند. از جمله وب‌سایت‌هایی که این حالت را به خود اضافه کرده است، موتور جستجوگر گوگل می‌باشد که به‌زودی حالت تیره را در اختیار کاربران و علاقه‌مندان قرار خواهد داد.

تا حال چندین بار حالت تیره در صفحه‌ی جستجوگر گوگل مورد آزمایش قرار گرفته و به نظر می‌رسد آزمایش‌های نهایی به مرحله‌ی پایانی رسیده و به‌زودی Dark Mode در دسترس تمامی کاربران این موتور جست‌وجو قرار می‌گیرد. ظاهرا این ویژگی به‌صورت هم‌زمان در اختیار کاربران ویندوز و مک قرار می‌گیرد. استفاده از Dark Mode به سلیقه‌ی کاربر باز می‌گردد و می‌تواند هر کدام از حالات را برای موتور جستجوگر گوگل خود تنظیم کند.

در Dark Mode، صفحه‌ی پس‌زمینه‌ی گوگل از رنگ سفید به خاکستری تغییر می‌کند، فونت‌ها از سیاه به رنگ سفید تغییر می‌کنند؛ اما رنگ لینک‌ها تغییری نکرده و به همان رنگ آبی باقی می‌مانند. متاسفانه هنوز زمانی مشخصی مبنی بر در دسترس قرار گرفتن حالت تیره یا Dark Mode در موتور جستجوگر گوگل وجود ندارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا