تکنولوژی

حذف تجهیزات شبکه‌ی 5G هواوی در انگلستان آغاز شد

الیور دودن، وزیر دیجیتال دولت انگلستان، از تهیه نقشه راهی به منظور حذف تجهیزات پرخطر شبکه‌ 5G توسط شرکت‌های مخابراتی خبرداد.

بر اساس خبرهای اعلام شده قانون‌گذاران این کشور باید قدرت داشته باشند که شرکت‌ها را مجبور به عدم استفاده از تجهیزات شرکت‌هایی مانند هواوی کنند. علاوه بر آن مشخص شد که قرار است تجهیزات 5G شرکت هواوی تا سال 2027 جمع آوری شود.

وزیر دیجیتال دولت انگلستان اعلام کرده است که شرکت‌های مخابراتی از شهریورماه سال آینده حق استفاده از تجهیزات شرکت هواوی و دیگر  شرکت‌های چینی برای توسعه شبکه 5G ندارند. البته این شرکت‌ها برای تعمیر تجهیزات فعلی می‌توانند از محصولات هواوی استفاده کنند.

علاوه بر آن قانون استفاده از تجهیزات و تأمین زیرساخت‌های شبکه 5G هم اعلام شده است تا از این پس، دولت برای گسترش تجهیزات مخابراتی متکی به یک شرکت خاصی نباشد.

الیور دودن به این موضوع اشاره کرد، از امروز مسیر حذف تجهیزات پرخطر 5G آغاز شده و استراتژی جدیدی به منظور تأمین قطعات و تجهیزات مورد نیاز توسعه شبکه 5G تهیه شده که سبب می‌شود دولت برای تأمین نیاز خود به یک شرکت خاص متکی نباشد و تجهیزات ایمنی در شبکه استفاده شود.

دودن در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود:

هدف ما راه اندازی جریانی از نوآوری‌های جدید می‌باشد که بتواند شبکه موبایل آینده کشور را طراحی کند.

دولت برای این استراتژی جدید، هزینه‌ای حدود 250 میلیون پوند را در نظر گرفته است تا یک بازار رقابتی در حوزه ساخت تجهیزات 5G به وجود آورد.

این استراتژی جدید باعث به وجود آمدن سازمانی به‌نام National Telecoms Lab خواهد شد که در حوزه تحقیق و توسعه شبکه 5G و خدمات رادیویی فعالیت خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا