بدون دسته بندی

حذف گزینه اشتراک پست در استوری برخی کاربران اینستاگرام

اینستاگرام تصمیم دارد تغییری محسوس در نحوه‌ی کارکرد بخش استوری (Instagram Stories) اعمال کند. بر اساس اطلاعات، این شبکه جهانی محبوب، گزینه‌ی به‌اشتراک‌گذاری پست‌ها از فید اصلی به بخش استوری برای برخی از کاربران را حذف کرده است. برخی از کاربران اینستاگرام در طرح جدیدی به‌صورت آزمایشی شرکت داده شده‌ و نوتیفیکیشنی دریافت کرده‌اند که غیرممکن‌شدن به‌اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدئوهای فید اصلی به درون استوری را اعلام می‌کند.

بر اساس گفته اینستاگرام ، گزارش‌های متعددی از سوی کاربران دریافت شده است که تمایل ندارند محتواهای موجود در فید اصلی را در بخش استوری هم ببینند؛ چرا که استوری به‌طورکلی هدفی متفاوت از پست‌ها دارد؛ از این جهت، به‌شکلی متفاوت از آن باید استفاده شود.

اینستاگرام می‌گوید آزمایش جدید خود را در برخی مناطق منتخب انجام داده و فعلا تصمیم ندارد حذف این گزینه را به‌صورت گسترده‌تر و رسمی در پلتفرمش انجام دهد. همچنین معلوم نیست اینستاگرام بر چه مبنایی کاربران مناطق مختلف را در آزمایش جدید خود شرکت می‌دهد.

اینستاگرام در یادداشتی به تولیدکنندگان محتوا بیان کرده است که ویدئوهای شبکه‌ی اجتماعی تیک تاک را در بخش ریلز (Reels) بازنشر نکنند؛ ریلز یکی از بخش‌های درون اینستاگرام برای رقابت مستقیم با تیک تاک محسوب می‌شود. اینستاگرام در‌حال‌حاضر ویدئوهای تیک تاک را مسدود نمی‌کند؛ اما می‌گوید محتواهای قرارگرفته در ریلز باید اوریجینال و معتبر باشند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا