تکنولوژی

حمله DDoS به آژور سرویس‌های مایکروسافت

همواره وضعیت کاربران و ارائه برای خدمات تحت وب به دلیل حملات سایبری به دستگاه‌های الکترونیکی و سرویس‌ها، از معضلات فضای اینترنت محسوب می‌شده است. خصوصا اینکه با گذشت زمان تعداد این حملات نیز افزایش یافته است. احتمالا سرویس‌های ابری مایکروسافت هدف خاصی برای هکرها محسوب می‌شوند. قطعی 2‌ ساعته‌ی سرویس ابری مایکروسافت به افزایش غیرعادی درخواست DNS از سراسر دنیا برای هدف قرار‌دادن برخی از دامنه‌هایی نسبت داده شده است که در مایکروسافت آژور میزبانی می‌شوند.

قطعی دوساعته‌ی آژور منجر به عدم دسترسی مشتریان مایکروسافت به سرویس‌های مختلف این شرکت گشت. این سرویس‌ها عبارت‌اند از: ایکس باکس لایو، مایکروسافت آفیس، شرپوینت آنلاین، مایکروسافت اینتون، داینامیکس 365،‌ مایکروسافت تیمز، اسکایپ، اکسچینج آنلاین، وان‌درایو، یمر، پاور BI، پاور اپس، وان نوت، مایکروسافت منیجد دسکتاپ و مایکروسافت استریمز.

شرکت مایکروسافت همچنان عنوان نکرده که چه فرد یا گروهی به زیرساخت‌های آژور این شرکت حمله کرده است. متخصصان در باره این موضوع بیان کرده‌اند، حتی حملات هماهنگ DDoS هم نمی‌تواند سرویس ابری عظیمی مثل مایکروسافت آژور را از دسترس خارج کند. به‌نظر می‌رسد حمله‌ی سایبری اخیر نشان داده است نحوه‌ی پیاده‌سازی کش DNS Edge در مایکروسافت آژور نقص‌هایی دارد.

طبق اعلام شرکت مایکروسافت، در حالت معمول لایه‌های کش و سیستم شکل‌دهی ترافیک که در آژور بکار گرفته شده است، می‌توانند افزایش ناگهانی و غیرعادی درخواست DNS را دفع کنند. پس از وارد‌شدن فشار بیش‌از‌حد به سرویس DNS مایکروسافت، مشتریان شرکت به‌صورت منظم و مکرر درخواست DNS ثبت کرده و موجب گشت فشار بر سرویس DNS آژور افزایش یابد. در حال حاضر بر اساس گفته‌های مایکروسافت، نقص موجود در آژور برطرف شده است و کش‌های DNS اکنون باید بتوانند عملکرد بهتری از خود بر جای بگذارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا