اینترنت

خسارات مالی ناشی از قطعی اینترنت

Merchant Machine، سرویس اطلاعات پرداخت مستقر در انگلستان، برای آنکه متوجه شود در صورت نبود اینترنت چه میزان خسارت اقتصادی به دنیا وارد می‌شود، به سراق بررسی آماری رفته و به این پاسخ دست یافته است که در‌صورت قطعی اینترنت، اقتصاد جهانی در هر ساعت 2.1 میلیارد دلار ضرر می‌کند و میزان خسارت بعد از 24 ساعت به 51 میلیارد دلار خواهد رسید.

هرچه اقتصاد کشوری بزرگ‌تر باشد تاثیر قطعی اینترنت بر آن بیشتر خواهد شد و خسارات بیشتری را متحمل خواهد گشت. برای مثال، اقتصاد آمریکا در هر ساعت 306.3 میلیون دلار و بعد از 24 ساعت 7.3 میلیارد دلار و چین در هر ساعت 5.8 میلیون دلار و پس از یک شبانه روز حدود 244 میلیون دلار ضرر دچار مل خواهد شد. آمازون، بزرگ‌ترین وب‌سایت‌ خُرده‌فروشی دنیا، نیز بیشترین آسیب را از قطعی اینترنت خواهد دید و در هر ساعت 44 میلیون دلار از دست خواهد داد. جالب است بدانید وضعیت اینستاگرام که درآمد گزافی از تبلیغات به‌دست می‌آورد، حتی از آمازون هم بدتر خواهد شد و این شبکه اجتماعی در نبود اینترنت در هر ساعت 53 میلیون دلار متضرر خواهد شد.

این محاسبات آماری از طریق اطلاعات نت‌بلاکس و تقسیم درآمد سالانه هر شرکت بر تعداد ساعات سال بدست آمده است. در چنین مطالعات گسترده‌ای، مواردی چون امکان تکمیل معاملات در ساعت یا روز یا هفته بعد از اتصال مجدد اینترنت در نظر گرفته نشده است.

به‌هر‌حال، این گزارش، نشان دهنده‌ی افزایش وابستگی دنیا به معاملات تجاری دیجیتال است. اهمیت اینترنت انکار نکردنی است؛ اما در‌عین‌حال، شبکه‌های خصوصی نیز وجود دارند که برای انجام معاملات تجاری به اینترنت وابسته نیستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا