تکنولوژی

زمان خرید خودروهای خودران

زمان مناسب خرید خودروهای خودران، پرسشی است که دارای سه فرض اولیه می‌باشد؛ اول اینکه خودروهای خودران شبیه‌ به خودروهای امروزی خواهند بود، دوم آنکه مردم می‌توانند آن‌ها را خریداری کنند و سوم این خودروها می‌توانند در تمام جاده‌ها و شرایط مورد استفاده قرار گیرند.

اما این سه فرض اولیه ممکن است کاملا اشتباه باشند. با اینکه خودروهای خودرانی که امروزه به طور آزمایشی طراحی شده‌اند نسخه‌های تغییریافته از خودروهای معمولی هستند و با فرمان‌هایی که خودبه‌خود می‌چرخند ما را معتجب می‌کنند؛ اما امکانات و ویژگی‌های خودروهای خودران در آینده فاقد فرمان و پدال خواهند بود و در اشکال و اندازه‌های مختلفی ساخته خواهند شد.

احتمالا محفظه‌هایی با توان حمل 6 الی 8 نفر می‌تواند کارآمد‌ترین طرح برای خودروهای خودران باشند. در ابتدای کار، به‌جای آنکه این محفظه‌ها بتوانند در هر مکانی تردد نماید؛ استفاده از آن‌ها به نواحی و مناطق شهری که از جغرافیای محدودی برخوردار هستند و نقشه‌برداری از آن‌ها به‌طور کامل به انجام رسیده محدود خواهند شد.

علاوه بر آن این «تاکسی‌های رباتیک» به‌صورت عمومی مورد استفاده قرار خواهند گرفت و برای سفارش آن‌ها می‌توانید از اپلیکیش‌هایی مانند اوبر استفاده نماید. دلایلی که چرا اولین خودروهای خودران به‌جای مالکیت شخصی، به‌صورت اشتراکی مورد استفاده قرار می‌گیرند به ترکیبی از عوامل اقتصادی و فنی ارتباط دارد.

اول از همه، تکنولوژی لازم برای حرکت خودکار در جاده‌ها و خیابان‌ها هنوز به طور صحیح کامل نشده. با این وجود، در دهه‌ی اخیر شاهد پیشرفت‌های زیادی در این زمینه بوده‌ایم و دست کم در محیط‌های نسبتا ساده‌ی شهری و آب و هوای مناسب خودروهای خودران می‌توانند با ضریب اطمینان مناسب رفت و آمد کنند.

همین موضوع یکی از دلایلی می‌باشد که شهر فینیکس در ایالت آریزونا محلی محبوب برای تست وسائل نقلیه‌ی خودران محسوب می‌شود؛ ویمو که یکی از زیرمجموعه‌های گوگل است و در زمینه‌ی خودروهای خودران فعالیت می‌کند، امیدوار است در سال جاری میلادی بتواند خدمات تاکسی رباتیک خود را با کمک ون‌های کوچک کرایسلر پاسیفیکا در شهر فینیکس راه‌اندازی کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا