تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

سرویس پادکست حق اشتراکی اسپاتیفای

کمپانی اپل احتمالا در آینده‌ای نزدیک تنها غول دنیای تکنولوژی که سرویس حق اشتراکی برای پادکست راه‌اندازی کرده است، نخواهد بود. پلتفرم اسپاتیفای نیز تا چند روز دیگر یک سرویس حق اشتراکی مخصوص پادکست معرفی خواهد کرد. بر اساس گزارشات منتشر شده، سرویس پادکست حق اشتراکی اسپاتیفای هیچ شباهتی با سرویس اپل نخواهد داشت و این شرکت سهمی از حق اشتراک کاربران را برای خود برنمی‌دارد. به نظر می‌رسد تولیدکنندگان پادکست مبلغ اشتراک را مشخص خواهند کرد.

بر اساس شایعات، علاقه‌مندان برای پرداخت حق اشتراک در نسخه iOS از وب‌سایت اسپاتیفای استفاده خواهند کرد تا اپل نتواند سهم خود را از این سرویس دریافت کند. اگر این چنین باشد، احتمالا شرکت اپل واکنش ملایمی نسبت به این اتفاق نشان نخواهد داد و حتی احتمال دارد اسپاتیفای را از اپ استور حذف کند.

اسپاتیفای هنوز به طور رسمی خبر راه‌اندازی سرویس مخصوص پادکست خود را تأیید نکرده است؛ اما مدیر محتوای این مجموعه اعلام کرده که فضا برای همه شرکت‌ها وجود دارد تا در این حوزه فعالیت نمایند. در حال حاضر سرویس‌هایی نظیر Patreon،اPocket Casts،اStitcher و Wondery که چند وقت پیش توسط آمازون خریداری شدند، به‌صورت حق اشتراکی فعالیت می‌کنند. اپل و اسپاتیفای می‌توانند شرایط این بازار را تغییر بدهند؛ اما نیاز دارند که جذابیت زیادی برای مخاطب ایجاد کنند تا کاربران به استفاده از این سرویس‌های جدید تشویق شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا