شبکه‌های اجتماعی

قابلیت قطع کردن میکروفون و دوربین در اینستاگرام لایو

شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام بعد از معرفی قابلیت لایو رومز در ماه مارس سال میلادی جاری، اکنون از اضافه شدن دو قابلیت جدید دیگر به قابلیت پخش زنده‌ی خود (Instagram Live) خبر داد. کاربران این پلتفرم از این پس به هنگام حضور در بخش لایو اینستاگرام می‌توانند میکروفون را بی‌صدا و حتی ویدئو را خاموش نمایند.

آپدیت جدید اینستاگرام لایو جدیدترین اقدام این سوشیال مدیا تحت مالکیت فیسبوک برای رقابت بهتر با کلاب هاوس می‌باشد. با این حال میزبان اینستاگرام لایو نمی‌تواند میکروفون یا دوربین افراد دیگری را که در پخش زنده حضور دارند قطع کند، اما تصمیم دارد قابلیت‌های این چنینی بیشتری به میزبان پخش زنده ارائه دهد.

این اولین قابلیت جدید اینستاگرام در هفته‌های اخیر برای جلب توجه خالقان محتوا نمی‌باشد. همچنین اینستاگرام در ماه گذشته بیان کرده بود امکان انجام ویدئوی پخش زنده‌ی چهار نفره را در قابلیت رومز فراهم خواهد کرد. رومز در ابتدا برای جذب افرادی طراحی شد که می‌خواستند برنامه‌های گفت‌و‌گوی زنده و جلسات پرسش و پاسخ میزبانی کنند. رومز همچنین به بیننده‌های ویدئو امکان داد از طریق خرید برچسب از میزبان حمایت کنند.

این پلتفرم همچنین با قابلیت Remix در بخش ریلز که ماه گذشته‌ی میلادی معرفی کرد تصمیم دارد به شکل جدی‌تری با تیک تاک رقابت کند. چند هفته قبل اینستاگرام آمازیش جدیدی را به شکل محدود آغاز کرد تا به‌جای حذف لایک‌ها به‌صورت پیش‌فرض، گزینه‌های کنترلیِ بیشتری در دسترس کاربر قرار دهد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا