کسب و کار

قیمت پنجره

قیمت پنجره دوجداره

پنجره دوجداره با اینکه هزینه ی بالاتری نسبت به پنجره های قدیمی دارد اما دارای کارایی زیاد و مفیدی می باشد که باعث شده هزینه ی آن نسبت به کارایی خود مقرون به صرفه باشد.

بعضی از فروشنده ها، قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی را بر حسب متر مربع قیمت گذاری می کنند که روش نادرستی است و به نفع فروشنده می باشد. قیمت پنجره دو جداره باید قطعا بنا بر طرح ومیزان متریال مصرفی، در پنجره upvc بطور دقیق محاسبه گردد تا منافع خریداران کاملا حفظ شود.

به عنوان مثال دو پنجره‌ی upvc داریم که یکی از آن ها دارای ابعاد ۱ در ۱ متر می باشد و از نوع پنجره‌ی تک لنگه‌ ای ثابت می باشد که هیچ نوع بازشو و یراق‌آلات در آن بکار گرفته نشده. حال پنجره upvc دیگری که داریم با همان ابعداد پنجره ی اول می باشد اما از نوع دو لنگه بازشو است که دارای چهار لولا و دو ست یراق‌آلات دو حالته می باشد.

در پنجره اول متریال مصرفی برای پروفیل، 4 متر با ۱ متر مربع شیشه است اما در پنجره‌ی دوم متریال مصرفی برای پروفیل حدود ۱۱ متر با ۲ عدد دستگیره، دو ست یراق دو حالته و ۴ عدد لولا می باشد. مشخصا قیمت این دو نوع پنجره دوجداره با یکدیگر فرق می کند و هرچه تعداد بازشو و حالات باز شدن بیشتر باشد، مصرف پروفیل و یراق آلات مصرفی به تبع بیشتر بوده و در نتیجه هزینه بالاتر خواهد رفت، اما متاسفانه برخی از فروشندگان از این موضوع سو استفاده کنند.

به همین جهت قیمت پنجره دو جداره upvc صرفا با محاسبه نوع بازشو، تعداد بازشو، نوع یراق آلات می تواند محاسبه گردد. چرا که قیمت گذاری برحسب متر مربع، همیشه دارای قیمت بالاتری است و این قضیه کاملا به ضرر مشتری می باشد.

راه مقایسه قیمت در پنجره دوجداره

با توجه به نکاتی که در بالا اشاره کردیم، برای قیمت گیری پنجره دوجداره، ابتدا باید درباره طرح پنجره خود، یعنی ابعاد، تعداد بازشو و حالات باز شدن تصمیم قطعی بگیرید. هم چنین انتخاب کنید که چه نوع شیشه ای (دوجداره یا سه جداره) می خواهید انتخاب نمایید. سپس می بایست با داشتن این طرح و شرح آن برای ارائه دهندگان و فروشندگان درب و پنجره UPVC از آن ها قیمت بگیرید.

ساده‌ترین فرمول برای تعیین قیمت پنجره دوجداره، از این قرار است:

(پروفیل مصرفی × قیمت متر طول) + (شیشه مصرفی × قیمت متر مربع) + (یراق آلات × قیمت واحد) = کل هزینه ساخت یک پنجره

عوامل موثر در قیمت گذاری پنجره های دوجداره

موارد زیر از عوامل کلی هستند که بر قیمت پنجره دوجداره تاثیر می گذارند: 

  • ابعاد پنجره
  • نقشه پروژه
  • تعداد بازشو یا کشویی بودن پنجره دوجداره
  • نوع پروفیل upvc
  • نوع رنگ آمیزی (لمینت ، پروفیل رنگی ، طرح چوب ، روکش های متنوع آلومینیومی و …)
  • دوجداره یا سه جداره بودن 
  • رنگ و نوع شیشه دوجداره ( سکوریت ، لمینت و …)
  • گالوانیزه های استفاده شده در داخل بدنه پنجره
  • و …
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا