هوش مصنوعی

مدیرعامل گوگل: هوش‌ مصنوعی به‌ اندازه‌ی کشف برق و آتش عظیم است

پیچای، مدیرعامل گوگل، در گفتگویی از هوش‌ مصنوعی، این تکنولوژی را به عنوان یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که بشر در حال توسعه‌ی آن است، ذکر کرد و اثر گذاری عمیق آن را به اندازه‌ی اهمیت آتش و برق در توسعه‌ی جوامع بشری دانست. پیچای در پاسخ به افرادی که هوش‌ مصنوعی را به عنوان خطری بزرگ برای آینده‌ی نسل بشر یاد می‌کنند، آتش را مثال زد.

وی معتقد بود، با وجود خطرات و آسیب‌های فراوان آتش، این کشف باعث شد بشر با بهره‌گیری و تمرکز بر نقاط قوت آن، جوامع خود را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهد. مدیرعامل گوگل، هوش مصنوعی را جزو همین دسته موارد یاد کرد و از آن به‌عنوان راه‌ حل برخی از مشکلات دیرینه‌ی انسان‌ها، مانند تغییرات اقلیمی، درمان سرطان و… ذکر کرد.

اکثریت، شرکت گوگل را به عنوان یکی از تأثیرگذارترین رهبران در توسعه‌ی هوش‌ مصنوعی میشناسند؛ از این جهت این شرکت همواره با انتقادات فراوانی از سوی منتقدان مواجه بوده؛ چندی پیش یکی از منتقدان درباره‌ی آینده‌ی شغلی افراد با ورود هوش‌ مصنوعی ابراز نگرانی کرد.

پیچای در این‌ باره گفت: من این آینده‌ی خوشحال و درخشان را می‌بینم؛ اما شغل‌ها چه! به شغل یک رادیولوژیست نگاه کنید. ممکن است دیگر نیازی به وکلا نباشد و درحالی که برخی از افراد مشغول جشن‌ گرفتن هستند، شاید دیگر نیازی به حساب‌داران هم نباشد.

وقتی که از پیچای در این رابطه پرسش شد، او نگرانی درباره‌ی این مسئله را حق افراد دانست؛ اما استقبال از پیشرفت‌های تکنولوژیک را یک نیاز بیان کرد. تاریخ بیانگر آن است کشورهایی که [تکنولوژی‌های جدید را] پس می‌زنند، با شانس خوب عمل نمی‌کنند. بنابراین باید از تغییرات استقبال کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا