تکنولوژی

مسدود شدن تیک تاک در کشورهای مختلف

زمانی که نرم ‌افزار و یا سایتی خلاف قوانین کشوری تلقی شود، دولت آن کشور، برنامه یا سایت مربوطه را مسدود می‌کند. اخیرا این اتفاق برای تیک‌تاک نیز اتفاق افتاده است. تا به حال این اپلیکیشن چینی را چند کشور مختلف مسدود کرده‌اند. با این وجود، افراد بسیاری در سراسر دنیا وجود دارند که از این برنامه استفاده می‌کنند.

تیک‌تاک رشد سریعی در بین شبکه‌های اجتماعی موجود در فضای مجازی را تجربه کرده و از کاربران و محبوبیت‌های زیادی برخوردار است. تا به حال، نرم‌افزار اشتراک‌گذاری ویدئو تیک‌تاک با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده است. هنوز مسائل موجود در بین تیک‌تاک و دولت آمریکا حل نشده؛ اما اخیرا خبری در فضای مجازی منتشر شده که از مسدود‌شدن این نرم‌افزار در یک کشور دیگر خبر می‌دهد.

پاکستان جدیدترین کشوری می‌باشد که دانلود و نصب این برنامه را ممنوع کرده و دیگر نمی‌گذارد کاربران از آن استفاده کنند. بااین‌حال، دلیل ممنوع ‌شدن این اپلیکیشن در پاکستان با ایالات متحده آمریکا متفاوت است.

بر اساس گفته‌ی مسئولان پاکستانی، برنامه تیک‌تاک نه تنها به شکایت‌های مربوط به محتوای غیراخلاقی یا ناشایست دولت این کشور جواب نداده، بلکه آن‌ها را افزایش نیز داده است.

اداره‌ی مخابرات پاکستان (PTA) در این رابطه گفته است، به تیک‌تاک برای رفع این مشکل فرصت داده است؛ اما توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن اشتراک‌گذاری ویدئو به این مسئله توجهی نکرده‌اند. علاوه بر آن، مسئولان پاکستانی اشاره کرده‌اند که اگر تیک‌تاک راهی برای تعدیل محتوای غیراخلاقی خود ارائه دهد، می‌توان آن را از حالت مسدود خارج کرد.

غیر از آمریکا و پاکستان، کشور هندوستان نیز این اپلیکیشن را مسدود کرده بود. همان‌طورکه پیش‌تر ذکر کردیم، تیک‌تاک در آمریکا نیز به ‌مشکل برخورده است؛ البته دولت آمریکا اعلام کرده اگر این اپلیکیشن به شرکتی آمریکایی فروخته شود، دیگر آن را مسدود نخواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا