تکنولوژی

معرفی Omniverse Enterprise برای طراحان سه‌بعدی

انویدیا پلتفرمی با عنوان آمنی ورس اینترپرایز (Nvidia Omniverse Enterprise) برای طراحان سه‌بعدی معرفی کرده که به آن‌ها امکان می‌دهد در پروژه‌ها همکاری کنند.انویدیا ادعا می‌کند که نرم‌افزار اشتراکی جدیدش عملکرد بهتری در مقایسه‌ با تمام نرم‌افزارهای مشابه بازار دارد. آمنی ورس اینترپرایز بر پایه‌ی فریم‌ورک USD پیکسار طراحی شده و طراحان می‌توانند در هر جای دنیا و با استفاده از هر دستگاهی وارد دنیایی مجازی شوند و هم‌زمان با هم کار کنند.

ریچارد کریس، مدیرکل واحد تجاری محتوای چندرسانه‌ای و سرگرمی انویدیا، در این باره بیان کرده است، میلیون‌ها فریلنسر در دنیا وجود دارند که از پکیج‌های سه‌بعدی استفاده می‌کنند؛ اما این افراد سراغ چندین پکیج سه‌بعدی می‌روند. مثلاً برخی طراحان چندین پکیج مدل‌سازی سه‌بعدی و برخی دیگر از ترکیب مدل‌سازی سه‌بعدی و چاپ سه‌بعدی استفاده می‌کنند. به‌ همین خاطر در اغلب مواقع طراحان مجبوراند محتوا را در بین اپلیکیشن‌های مختلف رد و بدل کنند.

به گفته‌ی کریس، Omniverse با قرار دادن آن اپلیکیشن‌ها در فضایی آنلاین شرایط را تغییر داده است. همچنین وی در ادامه می‌گوید، می‌توانید USD را به‌عنوان یک HTML دنیای سه‌بعدی تصور کنید و Omniverse را به‌عنوان مرورگری برای HTML دنیای سه‌بعدی در نظر بگیرید. به واسطه این پلتفرم جدید، طراحان می‌توانند به‌راحتی بین سرویس‌ها جابه‌جا شوند. توانایی کار با چندین فرمت به‌ لطف سازگاری Omniverse Enterprise با اپلیکیشن‌های ادوبی، اتودسک، اپیک گیمز، بلندر، بنتلی سیستمز و ESRI به دست آمده است.

انویدیا همچنان قصد دارد نسخه‌ای از پلتفرم Omniverse را به صورت رایگان در دسترس عموم قرار دهد؛ اما حساب ویژه‌ای روی Omniverse Enterprise باز کرده و امیدوار است این نسخه‌ی سازمانی مشتریان بیشتری را به سمت پلتفرم آمنی ورس بکشاند. این سرویس اشتراکی شامل سرور مدیریت Nucleus و کانکتورهایش، Omniverse Create برای ایجاد صحنه، Omniverse View برای رندرینگ، مجموعه ابزار برای ایجاد اپلیکیشن به‌منظور گسترده‌تر کردن پلتفرم و یک ورکستیشن مجازی RTX است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا