تکنولوژی

ناامیدکننده‌بودن سرعت دانلود اینترنت 5G در ایالات متحده‌ی آمریکا

مسلما فناوری اینترنت نسل پنجم در راه است اما همچنان به مرحله‌ایی نرسیده‌ایم که بتوانیم از این فناوری استفاده کنیم. با وجود وعده‌های چند گیگابایت‌ بر‌ثانیه‌ای این فناوری، متاسفانه به تازگی مشخص شده است که سرعت 5G در دنیای واقعی بسیار ناامیدکننده می‌باشد.

این تحقیق از اول اکتبر تا سی‌ویکم دسامبر سال گذشته انجام شدصورت گرفته شده و حاکی از آن بود سرعت بارگیری 5G در ایالات متحده‌ی آمریکا تنها 2.7 برابر بیشتر از سرعت 4G می‌باشد و به‌طور میانگین ​​کمتر از 50 مپابایت بر ثانیه است. همچنین در برخی از آزمایش‌ها، سرعت دانلود 5G کمتر از سرعت 4G ثبت شده است.

با این حال، Sprint اپراتوری می‌باشد که سریع‌ترین 5G را خدمات می‌دهد. سال قبل، مراحل ادغام Sprint با T-Mobile آغاز شد. با توجه به اینکه، این شرکت مخابراتی، تنها گزینه‌ای بود که باند فرکانس 2.5 گیگاهرتزی ارائه می‌داد، کاربران Sprint می‌توانستند سرعت دانلود 59 مگابایت بر ثانیه را تجربه کنند که درواقع این میزان 24% سریع‌تر از میانگین سرعت اینترنت ​​کشور آمریکا است. اینترنت نسل پنجم در AT&T و T-Mobile به‌ترتیب با داشتن سرعت 53 و 47 مگابایت بر ثانیه دوم و سوم شد.

محققان در پی انجام تحقیقی، دلایلی را برای سرعت دانلود کم 5G در ایالات متحده‌ی آمریکا اعلام کردند؛ از آنجایی که هواوی تأمین‌کننده‌ی اصلی تجهیزات 5G می‌باشد، تنش‌های موجود میان ایالات متحده‌ی آمریکا و چین مطمئنا برای هر دو آن‌ها ضررهایی داشته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا