تکنولوژی

وکتور، رباتی با واکنش هایی مشابه انسان

بسیاری از ربات‌های خانگی نظیر مانند جاروبرقی‌های هوشمند کوچک، توانایی ایفای نقش بسیار مفیدی را دارند. با این حال چنین محصولاتی فاصله بسیاری از آنچه در فیلم‌های علمی و تخیلی درباره ربات‌ها می‌بینیم، دارند.

ممکن است بسیاری از افراد با شنیدن واژه‌ی ربات به یاد سیستم های ماشینی با شخصیت مخصوص به خود بیافتند که می‌توانند با انسان تعامل داشته و تصمیم‌های مستقل بگیرند. نمونه‌هایی مانند مثال گفته‌شده بسیار اندک میباشند و اغلب آنها در مراحل آزمایشی به‌سر می‌برند. اما کمپینی در کیک‌استارتر تصمیم دارد سرمایه‌ی لازم برای تولید چنین رباتی را جمع‌آوری کند.

ربات موردنظر، وِکتور نام دارد و همیشه گوش به فرمان است. او قادر است کنترل کامل رفتار خود را برعهده بگیرد و نیازی به انسان‌ها ندارد؛ در حقیقت وی به منظور برطرف کردن نیاز آن‌ها ساخته شده است. لازم به ذکر است که وکتور شخصیت مخصوص به خود را نیز دارد و پردازش‌های خود را از طریق اتصال به فضای ابری انجام می‌دهد.

حدود 1000 واکنش متفاوت برای پاسخ به تغییرات محیط برای وکتور طراحی شده که بسیار شبیه به انسان میباشند. این ربات می‌تواند به‌کمک دوربین اچ‌دی خود، افراد مختلف را از یکدیگر تشخیص دهد و به‌لطف سنسور حساس به لمس در پشت بدنه، به فرمان‌های لمسی کاربران پاسخگو باشد. علاوه بر آن وکتور می‌تواند مانند نسخه‌ای قابل‌حمل از دستیارهای صوتی گوگل هوم، الکسای آمازون، یا هوم‌پاد اپل عمل کند و با صدا کردن نام آن، گوش به فرمان کاربر شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا