فناوری و تکنولوژی

کاربردی تر شدن هوش مصنوعی در پی معرفی OpenVINO

از جمله ابزارهایی که شرکت اینتل در طی سال های اخیر معرفی کرده، OpenVINO یا «بهینه‌سازی استنتاج بصری باز و شبکه‌های عصبی» نام دارد که بوسیله آن استفاده از ابزار‌های یادگیری ماشین ساده‌تر میشود. این ابزار، توسعه‌دهندگان را مقدور میسازد تا یک هوش مصنوعی را روی بستری ابری –مانند TensorFlow ،MXNet و Caffe بسازند، آموزش دهند و در محصولات مختلف به کار ببرند. این موضوع می‌تواند فواید سرمایه‌گذاری‌های اخیر این شرکت برای بهبود و شتاب فناوری‌های هوش مصنوعی نظیر FPGA یا «مدار مجتمع دیجیتال برنامه‌پذیر» و VPU یا «واحد پردازش دید Movidius» را بیش از پیش مشخص کند.

این نرم افزار، قابلیت‌های بهینه‌سازی و موتورهای اجرایی را در اختیار توسعه‌دهنده قرار می‌دهد تا آن ها بتوانند مدل خود را بر روی معماری که برای کاربرد مورد نظرشان بهتر است، اجرا نمایند. این معماری می‌تواند یک FPGA بهینه شده یا یک VPU بهبود یافته باشد.

شرکت اینتل در این باره بیان کرده است که حوزه اینترنت اشیا بازارهای وسیعی را در سراسر دنیا پدید آورده، بخشی از این بازار به خاطر رشد کاربردهای مربوط به بینایی ماشین و هوش مصنوعی‌ میباشد. کسب و کارهای مختلف برای مقاصد گوناگون مختلف به هوش مصنوعی نیاز دارند.

برن می‌گوید: این کسب و کارهای شاید بخواهند اطلاعات کمتری را برای طولانی مدت ذخیره نمایند، شاید محدودیت‌هایی در پهنای باند داشته و یا ممکن است بخواهند تصمیماتی سریع مبتنی بر اطلاعاتی که در اختیار دارند بگیرند. فعالیت مربوط به اینترنت اشیا اینتل در چهارماهه اول سال رشد 17% نسبت به سال پیش داشته و 840 میلیون دلار درآمد برای این شرکت به ارمغان آورده است.

همچنین از ابزار OpenVINO می‌توان در کاربردهای وسیعی در بازار مانند صنعت، خرده‌فروشی، انرژی و داروسازی استفاده کرد. برن در ادامه بیان کرد که همین حالا هم این ابزار به صورت وسیع در حال استفاده است. برای مثال شهر دوبی از آن برای مدیریت شهر هوشمند و راه‌کارهای ترافیکی استفاده می‌کند. شرکت‌های دیگری مانند جنرال الکتریک، AgentVI، خدمات وب آمازون، دل و هانی‌ول.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا