تکنولوژی

۳۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در امنیت سایبری آمریکا

پس از دیدار ساتیا نادلا و ساندار پیچای با جو بایدن در تاریخ 5 شهریور ماه سال جاری، گوگل و مایکروسافت قول دادند که در پنج سال آینده، در‌مجموع 30 میلیارد دلار برای پیشرفت‌ امنیت سایبری سرمایه‌گذاری نمایند. مایکروسافت با 20 میلیارد دلار و گوگل با 10 میلیارد دلار وارد این تعهد گشتند.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، در اکانت توییتر خود بیان نمود: «150 میلیون دلار از این پول برای گسترش شبکه آموزشی مایکروسافت و کمک به آژانس‌های دولتی آمریکا برای ارتقای سیستم‌های امنیتی آن‌ها استفاده خواهد شد.»

کاخ‌سفید این سرمایه‌گذاری را بدین صورت شرح داد: مایکروسافت 150 میلیون دلار را در بخش خدمات فنی برای کمک به دولت‌های فدرال و ایالتی و محلی با هدف ارتقای حفاظت از امنیت سایبری ارائه خواهد داد و مشارکت با کالج‌های اجتماعی و سازمان‌های غیرانتفاعی برای آموزش امنیت سایبری را گسترش مینماید.

در‌عین‌حال، گوگل بر گسترش مدل امنیتی zero-trust، تأمین امنیت زنجیره تأمین نرم‌افزار و ارائه فرصت‌های آموزشی بیشتر به آمریکایی‌ها تمرکز خواهد نمود. با توجه به آن، گوکل در سه سال آینده به 100 هزار آمریکایی کمک خواهد کرد تا گواهینامه شغلی گوگل را در زمینه‌های امنیت سایبری کسب نمایند.

با توجه به گزارشات صورت گرفته، رئیس‌جمهور آمریکا با رهبران شرکت‌های فناوری و رهبران امنیت سایبری دیدار کرد تا درباره تهدیدهایی امنیتی مانند حمله اخیر به یکی از نرم‌افزارهای شرکت سولارویندز (SolarWinds) و چگونگی دفاع بهتر ایالات متحده از سیستم‌های دیجیتالی خود بحث کنند. برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، می‌گوید حملات سایبری انجام‌شده با استفاده از یکی از نرم‌افزارهای شرکت سولارویندز (SolarWinds) بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین حملات سایبری تاریخ می‌باشند.

همچنین، اپل دستورالعمل‌های جدید و گسترده‌ای به نام امنیت بیشتر در نظر خواهد گرفت. آمازون نیز آموزش‌های امنیت سایبری خود را بدون هیچ‌ هزینه‌ای دراختیار عموم قرار خواهد داد. سازمان‌ها و شرکت‌های دیگر ازجمله Girls Who Code و IBM و Code.org برنامه‌هایی به منظور گسترش آموزش دفاع امنیت سایبری در دولت و جامعه و صنعت تهیه کرده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا