تکنولوژی

اسپیکر هوشمندمبتنی بر وی چت تنسنت

پس از عرضه‌ی اسپیکر‌های هوشمند گوگل هوم و گوگل مینی در کشور هندوستان که بعد از اکوی آمازون وارد این کشور شدند، تنسنت چین به عنوان با ارزش‌ترین کمپانی آسیایی نیز تصمیم گرفته که وارد بازار اسپیکر‌های هوشمند شود.

اسپیکر هوشمند تنسنت امکاناتی را از سایر سرویس‌های تنسنت به عاریه خواهد گرفت که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ارسال پیام‌های مبتنی بر سرویس وی‌چت اشاره کرد.

کمپانی چینی تنسنت با عرضه‌ی اسپیکر هوشمند خود وارد رقابت مستقیم با کمپانی علی‌بابا خواهد شد که اسپیکر هوشمند خود را با نام Genie در کشور چین عرضه کرده است. قابل ذکر است که اسپیکر هوشمند علی‌بابا تنها زبان چینی را پشتیبانی می‌کند. به نظر می‌رسد پس از کمپانی‌های آمریکایی، حال نوبت به چینی‌ها رسیده تا اسپیکر‌های هوشمند خود را وارد بازار تکنولوژی کنند. با توجه به اینکه تنسنت سرویسی شناخته شده نظیر وی‌چت را در اختیار دارد، از این‌رو موفقیت این کمپانی تا حدودی قابل تصور است.

از مشخصات فنی اسپیکر هوشمند کمپانی چینی می‌توان به قابل حمل بودن این محصول برخلاف سایر رقبا اشاره کرد که این موضوع به دلیل تامین انرژی از طریق باتری میسر شده است.

این نخستین باری نیست که شرکت تنسنت در حوزه‌ی هوش مصنوعی فعالیت می‌کند، چرا که پیش از این نیز این کمپانی دستیار صوتی هوشمندی با نام Xiaowei را که مبتنی بر کلاد بود، توسعه داده بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا