تکنولوژی

25 میلیون دلار صرف توسعه راهکارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای افراد کم‌توان

فراهم‌کردن دسترسی به فناوری برای افراد ناتوان و کم‌توان برای ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، بسیار حائز اهمیت است. در طی چند سال اخیر، شرکت مایکروسافت قسمت‌های بزرگی از بخش‌های توسعه دهنده خود را بر روی ایجاد ابزارهایی برای ارتقاء توانایی‌های افراد ناتوان و بیماران ذهنی متمرکز کرده است. این شرکت اعلام کرده بود از طریق صرف 25 میلیون دلار برای پروژه‌ی پنج ساله‌ی AI For Accessibility، بیش از پیش به این هدف خود پایبند خواهد بود.

همانند پروژه‌ی AI For Earth مایکروسافت که سال گذشته شروع شد، پروژه‌ی AI For Accessibility‌ نیز هدف فراهم‌سازی سرمایه‌ی مرحله‌ی کشت ایده (Seed Funding) برای توسعه‌دهندگان، دانشگاه‌ها، مخترعین و سازمان‌های غیر دولتی دارد. بر اساس گزارش‌های مایکروسافت، «تمرکز پروژه‌ی آن‌ها باید روی ایجاد راهکار‌هایی باشد که برای افراد ناتوان در زمینه‌ی کار، زندگی و ارتباطات انسانی، فرصت‌های جدیدی خلق می‌کنند.» سپس این شرکت پروژه‌هایی را که بیشترین پتانسیل را دارند، انتخاب کرده و برای کمک به گسترش آن‌ها، تیم توسعه‌دهنده‌ی چنین پروژه‌هایی را با متخصصان خود ارتباط می‌بخشد.

همچنین، مایکروسافت پایبند شده که در طراحی محصولات خود، افراد ناتوان و کم‌توان را بیش از پیش مورد هدف خود قرار دهد. برد اسمیت در این رابطه می‌گوید:

ناتوانی‌ها می‌توانند دائمی، موقتی یا شرطی باشند. با نوآوری برای افراد ناتوان، در حقیقت برای تمام انسان‌ها نوآوری می‌کنیم. با حصول اطمینان از اینکه فناوری، به وعده‌ی خود درباره‌ی محقق‌کردن نیازهای اجتماعی عمل می‌کند، می‌توانیم نه‌تنها به افراد ناتوان؛ بلکه به تمام افراد در جهت دستیابی به موفقیت‌های بیشتر کمک کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا