هوش مصنوعی

6 صدای جدید برای گوگل اسیستنت

گوگل به منظور هم‌گام کردن دستیار صوتی خود یعنی گوگل اسیستنت با به‌روزرسانی‌های اخیر الکسا و سیری، در رویداد Google I/O 2018‌ اعلام کرد که 6 صدای جدید از جمله صدای جان لجند را به دستیار دیجیتالی محبوب خود اضافه خواهد کرد. سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل بیان کرد که این شرکت ‌در حال کار بر روی صدا‌های طبیعی‌تری برای گوگل اسیستنت است؛ صداهایی که هم‌اکنون به نوع مکالمه‌ی انسان بسیار نزدیک هستند. وی افزود که بهبودهای به‌وجود آمده شامل مکث‌های طبیعی‌تر و سایر تغییرات کوچکی می‌باشند که مکالمه‌ی طبیعی‌تری را با گوگل اسیستنت فراهم می‌کند.

نسخه‌ی گوگل اسیستنت که تا آن زمان منشتر شده بود، صداهای مؤنث و مذکری را در بر میگرفت که برای مبنای فناوری یادگیری ماشینی موسوم به Wavenet توسعه داده شده است؛ توسعه‌ی این فناوری طبق اعلام گوگل از حدود 18 ماه قبل از این رویداد، آغاز شده است. مهندسان گوگل در حال کار روی نسخه‌ی سفارشی‌ شده‌ای از این فناوری هوش مصنوعی با گویش‌های متنوعی از سراسر دنیا می‌باشند.

گوگل تصمیم دارد تا برای شخصیت‌بخشیدن به دستیار خود، اشخاص مشهوری از جمله خوانندگان و بازیگران را به مجموعه‌ی صداهای آن اضافه کند و این پروسه با اضافه‌شدن صدای جان لجند، هنرمند و خواننده مشهور آغاز می‌شود. طبق اعلام پیچای، صدای لجند امسال به گوگل اسیستنت اضافه خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا